פתיחה בקלפי טארוט

בכל העולם מתייעצים אנשים רבים מכל שכבות האוכלוסיה עם הקוראים בקלפים. מאנשים מהשורה העובדים בעבודות רגילות ומנהלים חיי משפחה שלווים, עד למנהלים בכירים בחברות ענק, מקבלי החלטות בממשלה ובצבא, וסלבריטאים ואנשי תקשורת.

במקור נוצרו קלפי הטארוט למשחק קלפים אשר דומה למשחק הברידג' של ימינו. עם הזמן עברו הקלפים מסע דרך איטליה של המאה החמש עשרה שם נקראו "קלפי הניצחונות", ועד לתרבויות השונות. בימינו רואים בקלפי הטארוט כלי לניבוי העתיד וכן התבוננות פנימית וכלי להבנה ובחינת נפש האדם.

ישנן גרסאות שונות לחבילות המשמשות לפתיחה בקלפי טארוט, אך בדרך כלל ניתן למצוא בהן את רשימת הקלפים הבאה:

  • השוטה, הקוסם, הכוהנת, הקיסרית, הקיסר, הכהן, האוהבים, המרכבה, צדק, הנזיר, גלגל המזל, כוח, התלוי, מוות, מזג, השטן, המגדל, הכוכב, הירח, השמש, יום הדין, העולם.

כיום ניתן למצוא במקומות רבים מנבאים אשר עושים פתיחה בקלפי טארוט על מנת לסייע לבאים אליהם לפתור בעיות רוחניות ולעתים אף בקבלת החלטות בהן נתקלים במהלך חייהם. בדילמות שונות כגון בחירת בן זוג, חיפוש עבודה, בעיות כלכליות, פירוש חלומות, התמודדות עם מחסום יצירתי, חיפושים אחר תשובה לשאלה המציקה לנו בחיי היום יום ועזרה בהחלטות הנוגעות למגוון תחומים בחיינו הפרטיים, המשפחתיים והמקצועיים.

בעת פתיחה בקלפי טארוט מפרש הפותח בקלפים את משמעות הקלפים העולים מן החבילה בפני שואל השאלה. לא מומלץ לפרש את משמעות הפתיחה לפי התמונות או שמות הקלפים מאחר ודרושה הכשרה וניסיון בתחום כדי להבין ולהכיר את הקשר האמיתי והמשמעות העומדת מאחורי כל קלף וכמובן מאחורי הצירופים השונים של הקלפים שעשויים לעלות.

קריאה בקפלי טארות סיגלית דוד